Poznaj nas!

Ania J
Anna
Kuba
Jakub
sara1b
Sara
Oliwia
Oliwia
Magda W-2
Magda
patryk2_small
Patryk
Marzena 2-kopia
Marzena
lukasz1
Łukasz
GOSIA
Małgorzata
Robert L
Robert
edyta_popr
Edyta
Karolina
Karolina
MACIEK
Maciej
Kasia
Katarzyna
MARIOLA
Mariola
PFRON-PROJEKTY
Filip
PFRON-PROJEKTY
Jacek

Pochodzimy z wielu środowisk, mamy różne doświadczenia życiowe i pasje. Łączy nas tworzenie społeczności pełnej akceptacji, wrażliwej na świat i dbającej o relacje.

Razem, tworzymy L’Arche.

Anna
Dyrektor Wspólnoty

Pełnię funkcję Dyrektora od 2019 roku. Gdy rozpoczęła się budowa Domu Fundacji w Gdyni  i otrzymałam zaproszenie do projektu, byłam już zaangażowana w tworzenie społeczności L’Arche. Pełniłam rolę Asystenta w Domu Fundacji we Wrocławiu, a moje pierwsze doświadczenie działalności na rzecz L’Arche pochodzi z Kenii. Przyjęłam to zaproszenie do współpracy z przyjemnością – to ogromny przywilej i odpowiedzialność.

Odpowiadam za to, by Dom i nasza społeczność nieustannie się rozwijały. Staram się wykonywać swoje zadania jak najlepiej i po drodze nie zgubić niczego istotnego, a w tym siebie!

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i logopedą. Swoje zawodowe umiejętności intensywnie rozwijałam w trakcie projektu misyjnego w Etiopii, po zakończeniu studiów. Od 2010 roku, czyli od momentu, gdy rozpoczęłam współpracę z L’Arche, moje kompetencje i umiejętności rozwijają się w kierunku zarządzania i profesjonalnego wspierania osób z NI.

Sposób na relaks:  podróże, warsztaty rozwojowe, jazda na rowerze, bieganie, beztroskie nic nierobienie.

L’Arche Gdynia to społeczność i miejsce, które tworzymy – osoby bez NI razem z osobami z NI. Można być częścią tego miejsca w różny sposób – poprzez zatrudnienie, wybrany przez siebie wolontariat, wsparcie na poziomie relacji czy funduszy.

Tworzymy i prowadzimy wspólnie Dom. A najmocniejszym doświadczeniem tego miejsca są relacje z osobami z NI, które potrafią zmienić nasze życie i postrzeganie świata.

L’Arche to zaproszenie do rozwoju. Zapraszam!

Jakub
Domownik

Kuba, to najbardziej bezpośredni mieszkaniec tego domu. Po kilku minutach znajomości bez krępacji poprosi Cię o głaska. Jest bardzo wylewny, czuły i lubi okazywać tę sympatię słowami „kocham Cię”. Jest świetny w rozwiązywaniu krzyżówek, interesuje się pogodą i codziennie ogląda wiadomości. To dzięki niemu docierają do nas informacje o tym, co się dzieje na świecie. Ma bardzo bogaty zasób słów i często zaskakuje nas znajomością różnych neologizmów. Ze wszystkich jednak zajęć najbardziej lubi odkurzać (!). Serio.

Sara
Domowniczka

Sara, czyli „ta która się śmieje” to niezwykle urocza osoba, której znakiem szczególnym jest wdzięczność. Najczęściej używane słowo, to z pewnością „dziękuję”. Uwielbia śpiewać i ma dobrą pamięć do tekstów piosenek. Wiele rzeczy próbuje w życiu pierwszy raz, więc bardzo nas to inspiruje do tego, aby patrzeć na świat z zachwytem, tak jak ona. Ma poczucie humoru, wyczuwa niuanse i zaskakuje nas trafnymi spostrzeżeniami na temat nas samych lub otaczającej rzeczywistości.

Oliwia

Oliwia
Domowniczka

Oliwia kocha muzykę ponad życie i marzy o karierze piosenkarki. Posiada talent aktorski i z powodzeniem go rozwija w Teatrze Biuro Rzeczy Osobistych (BRO). Ekspresyjnie okazuje radość i śmieje się do rozpuku. Potrafi wspierać innych i doceniać. Ma predyspozycje do bycia liderem grupy. Lubi konkursy oraz quizy, a także jazdę samochodem z muzyką w tle. Wtedy całkowicie oddaje się rytmom i jest w swoim świecie. Jeśli tylko znajdzie się w miejscu, gdzie odbywa się karaoke, mikrofon i scena należą tylko do niej!

Magda
Domowniczka

Madzia, to bardzo konkretna kobieta. Dokładnie wie czego chce, a co jej się nie podoba i śmiało to wyraża. Jej ulubionym zajęciem jest gotowanie oraz pomoc w kuchni. Jest bardzo towarzyska, lubi imprezy, zawsze chętna do tworzenia list przebojów DJ Magdalenki. Kocha zwierzęta i bardzo często nawet o nich śni. Świetnie moduluje głosem, donośnie śpiewa oraz się śmieje.

Patryk
Domownik

Patryk, to prawdziwy dżentelmen, a jednocześnie kowboj. Lubi muzykę country, bluesa i to właśnie on przyniósł do L’Arche piosenkę o Czarnym Marcinie. Świetnie wyczuwa rytm i lubi grać na różnych instrumentach, zwłaszcza na bębnach. Jest bardzo uważny na potrzeby innych. Przy stole to on pierwszy zauważy, że czegoś Ci brakuje. Jeszcze nie zdążysz poprosić, a Patryk już to dzierży w dłoni, aby Ci podać.

Marzena
Domowniczka

Mery od ponad 20-stu lat zawodowo gra w Teatrze Biuro Rzeczy Osobistych (BRO). Potrafi świetnie operować ciałem w ruchu, wchodzi w rolę całą sobą. Ma już na swoim koncie nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w filmie „Amatorzy” na festiwalu w Szanghaju. Ma naturę filozofa, lubi rozmowy o życiu i o miłości. Jest również molem książkowym.

Łukasz
Domownik

Łukasz jest niezwykle miłym, koleżeńskim i kulturalnym mężczyzną. Najlepszy przyjaciel Magdy. Artysta z rozmachem, jednak najbardziej cechuje go żywiołowość, którą objawia np w grze w piłkę nożną (raz nawet zagrał emocjonujący mecz z naszymi gośćmi z Ukrainy, nie miał co prawda koszulki z narodowymi barwami, ale zadbał by przynajmniej skarpetki były biało-czerwone!). Zawsze jest chętny do pomocy, współpracy, brania udziału w grach i zabawach.

Małgorzata
Odpowiedzialna za Dom, Asystentka Osoby z Niepełnosprawnością

Spinam w całość Dom Fundacji L’Arche w Gdyni w roli Odpowiedzialnej za Dom (OD) – grafiki, plany dnia, odwiedziny gości, plany Asystentów i Domowników. To duże przedsięwzięcie, a ostatnio dorobiłam się określenia „pani Spineczka”. Najważniejszą rolą w domu jest jednak asystowanie Domownikom.

Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym, zdobywałam doświadczenie (też to życiowe) podczas pracy w handlu. Od 2017 roku zajmowałam się opieką nad seniorami i osobami chorymi.

W 2021 roku zaangażowałam się w działania z L’Arche Gdynia – przywiodło mnie tu ogłoszenie o pracę, ale przekonały 3 czynniki: szacunek, prawda i relacje. Bycie wśród ludzi i dla ludzi to jest to, co nadaje mi sens.

OD na drugim etacie, czyli prywatnie – mama Dawida i Hani. 

Prawdziwa frajda to: łowienie ryb, grzybobranie, pielęgnowanie ogródka i zbieranie plonów.

Największa korzyść z „bycia” częścią społeczności L’Arche?

Płynące z tego miejsca doświadczenie życiowe, czysta szczerość i energia.

To miejsce, w którym relacje są na pierwszym miejscu, a wszyscy traktowani są partnersko, na równi, niezależnie od roli, umiejętności czy ograniczeń. W L’Arche wszystko robimy wspólnie, a charakterystyczne jest to, że często dostajemy więcej energii niż sami dajemy.

Odkąd jestem zaangażowana w działania L’Arche Gdynia, moje życie zmieniło się na lepsze (i to bardzo)!

Robert
Asystent Osoby z Niepełnosprawnością, Asystent Medyczny

Moja droga w L’Arche zaczęła się w 1999 roku w Brukseli, gdzie zaczynaniem jako wolontariusz. Następnie była Irlandia, Uganda, a ostatnie 4 lata spędziłem w Indiach jako Asystent w ramach Międzynarodowej Misji L’Arche. Pełniłem w L’Arche różne funkcje, między innymi, byłem odpowiedzialnym za dom, koordynatorem asystentów oraz dyrektorem wspólnoty. Przez ponad 5 lat pracowałem w Biurze Komunikacji międzynarodowych struktur L’Arche jako odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną w Federacji.

Od stycznia 2023 jestem asystentem we wspólnocie w Gdyni i pełnię funkcję asystenta medycznego.

Z wykształcenia jestem nauczycielem religii, a obecnie studiuję Terapię zajęciowa z rehabilitacją oraz Fotografię. Specjalizuję się w fototerapii, czyli wykorzystywaniu zdjęć jako techniki terapeutycznej.

Z życia czerpię przyjemność przez: podróże i poznawanie nowych ludzi, fotografię, kino i kuchnię indyjską.

Czego nauczyłem się L’Arche?

Tego, że profesjonalizm nie wyklucza przyjacielskich relacji z osobami z niepełnosprawnością i że możemy współpracować z nimi nie tylko jako wychowawcy, ale przede wszystkim jako partnerzy.

Edyta
Asystentka Osoby z Niepełnosprawnością

Działam w L’Arche od 2020 roku – odbyłam staż w Domu Fundacji w Śledziejowicach, a później rozpoczęłam współpracę z L’Arche Gdynia.

Odpowiadam za IPD (Indywidualny Plan Działania) dla każdego z Domowników. Są to spisane plany i działania dążące do realizacji marzeń, wzmocnienia, polepszenia jakości życia i rozwoju Domownika. Wspólnie, Domownicy i Asystenci, obmyślamy co powinno znaleźć się w IPD i realizujemy ten plany, kroczek po kroczku.

Na co dzień, realizuję z Domownikami i Asystentami wiele aktywności rozwojowych – artystycznych, plastycznych, kulinarnych, tanecznych, sportowych i muzycznych.

Obecnie uczę się na kierunku Terapeuta zajęciowy, wcześniej prowadziłam sklep z biżuterią, jeszcze wcześniej przez kilkanaście lat pracowałam jako operator kamery dla różnych telewizji.

Bez końca mogę mówić o: spacerach po plaży, muzyce ilustracyjnej i transowej, trójmiejskich wydarzeniach kulturalnych.

Katarzyna
Specjalista ds. Administracji

W domu L’Arche jestem odpowiedzialna za sprawy administracyjne i te związane z cyferkami i zasobami ludzkimi. Czyli od kontaktów z serwisantami po kontakty z księgowymi. Do Fundacji przyprowadziła mnie prozaiczna potrzeba pracy, ale przekonali mnie ludzie. Wsparcie i możliwość które otrzymuję, a także relacje ze społecznością.

Z wykształcenia jestem kosmetologiem, obecnie kształcę się w kierunku Kadry i Płace.

Prywatnie – mama rezolutnego 6-latka i główna zarządzająca w domowym mini ZOO.

Moje drobne przyjemności: psy i koty, kuchnia tajska, żelki, uroki wsi.

Największa korzyść z „bycia” w społeczności L’Arche?

Spojrzenie na świat z zupełnie innej perspektywy. Normalizacja różnych niepełnosprawności. Nasi domownicy uczą też spontaniczności, szczerości, otwartości – takich cech, jakie mamy w pierwszych latach życia, a później gdzieś z biegiem lat zanikają.

Mariola
Pracownik administracyjny

Z Fundacją jestem związana od 2021 roku, odpowiadam za pomoc Domownikom i Asystentom w utrzymaniu porządku w Domu. To jest przedsięwzięcie, ale rąk do pracy nie brakuje.

#pełneżycie to dla mnie życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Małe radości to: spacery, jedzenie na mieście, czas z rodziną.

Maciej
Asystent Osoby z Niepełnosprawnością

Karolina
Asystentka Osoby z Niepełnosprawnością

Wspierają L'Arche Polska (L'Arche Poland is supported by)

Regulamin płatności

Na stronie internetowej udostępniamy naszym Darczyńcom mechanizm płatności elektronicznych. Dostępne formy płatności to:

a. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
b. Płatności online
c. Płatności mobilne BLIK

W zależności od opcji wybranej przez Darczyńcę, podmiotem świadczącym obsługę płatności online drogą elektroniczną jest PayPro S.A. (Przelewy24) lub Autopay S.A. (pozostałe formy płatności).

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez wpłacającego kartą płatniczą przyjmujący wpłatę dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Wpłacającego.

Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu zapewnienia Użytkownikom odpowiedniej funkcjonalności. Mechanizm cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu, ani śledzenia ich nawigacji. Pliki cookies nie przechowują żadnych danych osobowych, ani innych informacji pozwalających na identyfikację Użytkowników. Niektóre elementy naszej strony łączą się z zewnętrznymi serwisami (np. YouTube lub Google Maps), które podobnie wykorzystują pliki cookies do własnych celów. Każdy użytkownik może usunąć „ciasteczka” lub całkowicie zablokować możliwość korzystania z nich w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności.

Polityka prywatności / Ochrona danych osobowych

Polityka prywatności

Fundacja L’Arche szanuje prywatność Użytkowników odwiedzających naszą stronę internetową. Gromadzone w dziennikach logów dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania serwisem. Nie identyfikujemy użytkowników strony i żadne dane identyfikacyjne nie są przekazywane do jakiegokolwiek innego podmiotu.

Gromadzenie danych

Zgodnie z przyjętą powszechnie praktyką, przechowywane są zapytania https kierowane do naszego serwera. Oznacza to, że znamy publiczne adresy IP, z których Użytkownicy przeglądają treści na naszej stronie. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL w związku z tym przetwarzane mogą być też:

  • czas nadejścia zapytania,
  • czas wysłania odpowiedzi,
  • nazwa stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół https,
  • informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji https,
  • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika w przypadku, gdy wejście na naszą stronę internetową nastąpiło przez odnośnik,
  • informacje o przeglądarce Użytkownika.

Przetwarzane dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi stronę. Dla poprawy jakości naszego serwisu okazjonalnie analizujemy pliki z logami.

Wykorzystywanie danych

Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania stroną. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem www. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu i zarządzaniu treścią strony internetowej. Nie zawierają one żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające stronę.

Pliki cookies

Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu zapewnienia Użytkownikom odpowiedniej funkcjonalności. Mechanizm cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu, ani śledzenia ich nawigacji. Pliki cookies nie przechowują żadnych danych osobowych, ani innych informacji pozwalających na identyfikację Użytkowników. Niektóre elementy naszej strony łączą się z zewnętrznymi serwisami (np. YouTube lub usługi Google), które podobnie wykorzystują pliki cookies do własnych celów.

Z poziomu przeglądarki internetowej wykorzystywanej przez Użytkownika możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies. m.in:

  • akceptowanie obsługi cookies, co pozwala Użytkownikowi na pełne korzystanie z możliwości oferowanych przez strony internetowe,
  • zarządzania plikami cookies na poziomie pojedynczych, wybranych przez Użytkownika stron internetowych,
  • selektywnego blokowania lub usuwania plików cookies.

Zasady szczegółowej konfiguracji i obsługi cookies w popularnych przeglądarkach internetowych można znaleźć na stronach ich twórców.

Ograniczenie lub wyłączenie w przeglądarce internetowej Użytkownika wykorzystania plików cookies może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z pełnej funkcjonalności naszej strony.

Odnośniki do innych stron

Nasz serwis zawiera odnośniki do innych stron internetowych. Nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności obowiązujące na tych stronach. Rekomendujemy zapoznanie się z polityką prywatności tam ustaloną. Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko strony internetowej zarządzanej przez Fundację L’Arche.

Ochrona danych osobowych

Podstawy prawne:

  1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (”RODO”).

Administrator danych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja L’Arche Polska z siedzibą pod adresem: Śledziejowice 336, 32-020 Wieliczka, NIP: 6761068380, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz do rejestru przedsiębiorców, prowadzonych przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000054452 (zwana dalej „Fundacją”). W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych osobowych prosimy o kontakt mailowy pod adresem: fundacja@larche.org.pl.

Cel, podstawa prawna i okres przechowywania danych

Formularz dla darczyńców

Dane osobowe zbierane za pomocą tego formularza przetwarzane są w następujących celach:

  1. budżetowania działań Fundacji – podstawą prawną tego przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b), c) i f) RODO – przepis ten pozwala na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli Fundacja ma w tym usprawiedliwiony interes. Nasz interes w przetwarzaniu danych dla tego celu polega na planowaniu finansów Fundacji. Dane będą przetwarzane w tym celu przez czas niezbędny dla budżetowania;
  2. publicznych podziękowań dla darczyńców – podstawą prawną tego działania jest art. 6 ust. 1 lit f) RODO – usprawiedliwiony cel Fundacji to podziękowanie darczyńcom za ich wsparcie i zachęcenie innych osób do wsparcia Fundacji – w tym celu Fundacja może publikować listy darczyńców – w liście nie ma danych kontaktowych takich jak adres, mail czy telefon. Zwykle jest to imię i miasto. Jeżeli nie chcą Państwo być na takiej liście wystarczy zaznaczyć opcję, że „chce pozostać anonimowy” – mogą też Państwo zawsze wyrazić sprzeciw przeciw przetwarzaniu danych w tym celu, o czym piszemy niżej;
  3. budowania trwałej relacji z darczyńcami – podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – nasz usprawiedliwiony cel polega na podziękowaniu darczyńcom za wsparcie, informowaniu darczyńców o działalności Fundacji realizowanej dzięki wsparciu przez nich udzielonemu oraz zachęceniu do kontynuowania wsparcia – w tym celu Fundacja może wysłać drobne upominki, podziękowania, zaproszenia na spotkania organizowane przez Fundację i inne informacje dotyczące jej działania – jeżeli wyrazisz na to zgodę również za pośrednictwem poczty elektronicznej;
  4. realizacji obowiązków księgowych i podatkowych Fundacji związanych z uzyskanymi darowiznami – podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. b) i c) RODO w związku z przepisami prawa podatkowego i przepisami o rachunkowości.

Jeżeli poza złożeniem deklaracji przez formularz, faktycznie dokonają Państwo wpłaty darowizny, dane z umowy darowizny lub wpłaty będą łączone z danymi w formularzu dla darczyńców dla celów nr 3. i 4.

Formularze rekrutacyjne

Dane zbierane za pomocą tych formularzy przetwarzane są w celu realizacji procesu rekrutacji. Podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. b) i f) RODO, a naszym usprawiedliwionym celem jest zatrudnienie odpowiednich pracowników. W toku rekrutacji, w szczególności w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, mogą być zbierane również inne dane osobowe potrzebne do poprawnego i rzetelnego przeprowadzenia tego procesu.

Kontakt mailowy / Formularze kontaktowe i zgłoszeniowe / Formularze „newslettera”

Dane pozyskane w ten sposób będą przetwarzane przez Fundację w celu dokonania odpowiedzi na zagadnienia poruszone przez Państwa w mailu (np. odpowiedzi na pytanie) lub do informowania Państwa od działaniach Fundacji. Podstawą prawną tego przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) i f) RODO, czyli usprawiedliwmy cel Fundacji polegający na zapewnieniu sprawnej komunikacji z Fundacją.

Przysługujące Państwu prawa

Sprzeciw (art. 21 RODO)

RODO w przypadku, jeżeli podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest usprawiedliwiony interes administratora (czyli art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) pozwala osobie, której dane są przetwarzane na sprzeciwienie się dokonywaniu takich czynności.

Jeżeli dane są przetwarzane na tej podstawie dla celów marketingu bezpośredniego, to sprzeciw jest zawsze skuteczny– Fundacja nie będzie mogła dalej korzystać z tych danych dla tego celu. Jeżeli dane są przetwarzane na tej podstawie prawnej, ale dla innego celu to zgłaszając sprzeciw powinni Państwo wskazać szczególną sytuację, która powoduje, że nie chcą Państwo, aby Fundacja przetwarzała Państwa dane. Fundacja w takiej sytuacji musi ocenić zasadność Państwa żądania.

Inne prawa

Mogą Państwo:

  1. żądać dostępu do swoich danych osobowych oraz uzyskać ich kopię (art. 15 RODO).
    Oznacza to, że mogą Państwo dowiedzieć się od nas czy przetwarzamy Państwa dane, a jeżeli tak to również: po co je przetwarzamy (cele), jakie dane przetwarzamy (kategorie danych) komu je udostępniamy (kategorie odbiorców lub odbiorcy danych),  o przysługujących Państwu uprawnieniach związanych z przetwarzaniem przez nas danych, o tym jak długo będziemy te dane przetwarzać (okres lub sposób ustalenia tego okresu). Uprawnienie to obejmuje również prawo do uzyskania przez Państwo od nas kopii informacji jakie posiadamy. Nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji w tym profilowania Państwa na podstawie posiadanych danych i nie przekazujemy Państwa danych poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

     

  2. sprostować swoje dane (art. 16 RODO).
    Oznacza to, że jeżeli w zasobach informacji jakie o Państwu posiadamy jest błąd, możecie Państwo od nas żądać sprostowania tego błędu. Mogą też Państwo przekazać nam dodatkowe dane, jeżeli uważają Państwo, że dane jakie posiadamy są niekompletne. Natomiast w tym drugim przypadku to Fundacja będzie oceniać czy rzeczywiście dla celu przetwarzania potrzebujemy dodatkowych danych.
  3. żądać usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym) (art. 17 RODO).
    Oznacza to, że mogą Państwo żądać od nas, abyśmy usunęli dane jakie o Państwu posiadamy. Aby mogli Państwo skorzystać z tego uprawnienia konieczne jest, aby występowała jedna z poniższych okoliczności:
    1. Państwa dane osobowe nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane lub w inny sposób przetwarzane;
    2. cofnęli Państwo zgodę, na której opiera się przetwarzanie i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania;
    3. wnieśli Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych i sprzeciw ten był skuteczny;
    4. Państwa dane osobowe były przetwarzane niezgodnie z prawem;
    5. Państwa dane osobowe muszą zostać usunięte w celu wywiązania się z obowiązku prawnego Fundacji.
  4. żądać ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO)
    Oznacza to, że w określonych przypadkach mogą Państwo od nas żądać, abyśmy przechowywali Państwa dane, ale bez dodatkowej zgody nie dokonywali na niż żadnych innych czynności. Przypadki o jakich mowa wyżej to:
    1. kwestionowanie przez Państwa prawidłowości danych jakie posiadamy – na czas potrzebny Fundacji do sprawdzenia tych danych;
    2. wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec przetwarzania danych – na czas potrzebny Fundacji do ustalenia zasadności sprzeciwu;
    3. sytuacja, kiedy Fundacja nie potrzebuje już Państwa danych, ale Państwo potrzebują tych danych dla ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń;
    4. sytuacja, kiedy okazałoby się, że Fundacja przetwarza dane niezgodnie z prawem, ale zamiast usunięcia danych żądają Państwo ograniczenia ich przetwarzania;
  1.  

Mają też Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru – jest nim Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcy danych

Odbiorcami Państwa danych mogą być podmioty zapewniające Fundacji obsługę IT (serwery, poczta elektroniczna, zewnętrzni informatycy), doradcy i współpracownicy Fundacji (np. księgowi, prawnicy, podmioty wspierające procesy rekrutacji lub obsługi darowizn) oraz podmioty świadczące usługi pocztowe lub kurierskie.

Dobrowolność podania danych

Podanie przez Państwa danych poprzez formularz dostępny na stronie jest dobrowolne. Niepodanie danych w formularzu dla kandydatów na asystentów może spowodować brak możliwości wzięcia przez Państwa udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Podobnie podanie danych przy wysyłaniu maila do Fundacji jest dobrowolne, ale niepodanie danych może spowodować brak możliwości odpowiedzi lub rozpatrzenia kwestii podniesionych w wiadomości. 

Skip to content